Eredményeink

A 2016/2017-es tanév eredményei

Az idei iskolai sakkverseny végeredménye:
Lányok:
1. Füzes Veronika (5.a)
2. Pethő Lili (ex-Centis)
3. Takács Zsófia (6.a)
Fiúk:
1. Pataki Patrik (4.a)
2. Nagy Domonkos (4.a)
3. Keszthelyi Károly (4.a)
4. Kovács Titusz (3.a)
5. Kovács Gergő (leendő Centis)
6. Sefranik Balázs (4.a)
7. Kecskeméti Adrián (4.a)
Felkészítő: Balog Tamás

Lázár Ervin születésének 80. évfordulójára hirdetett rajzpályázatra iskolánk több tanulója benevezett.
“Gyere haza Mikkamakka!” című pályázatra, Lázár Ervin mesehőseit kellett megörökíteni. Iskolánk tanulói által készített munkák kiállításra kerültek a Stefánia Palotába.
Balog Zsófia Eszter 2.a, Kristál Flóra 2.a, Méhész Laura Petra 2.a, Pataki Gergő 2.a, Balajti Levente 2.b, Gyalus Vivien 2.b, Iványi Adrienn 2.b, Csombók Dorina 3.a, Dombi Kata Zsófia 3.a, Hajnal Csillag Virág 3.a, Janiga Boglárka 3.a, Szalka Csenge 3.a, Pataki Patrik 4.a, Gázsik Bendegúz 4.a,Szakács Levente 4.b

A tavaszi kupakgyűjtési akcióban iskolánk 63,5 kg műanyag kupakot gyűjtött.
Diákolimpia Atlétika Pályabajnokság

Arany érem
Bruzsa Lili 4.a – egyéni összetett
Keresztes Anna 2.a – kislabdahajítás
Hajnal Máté Bendegúz 7.a – vetés
Tusják Petra 5.a, Kovács Rita 6.a, Keresztes Kata 6.a, Varga Petra 6.a, Szepesi Blanka 6.b – 5X100 m-es váltó

Ezüst érem
Peregli Anna 3.a – egyéni összetett
Peregli Anna 3.a – 40 m-es futás
Tőzsér Bálint 8.a – magasugrás
Peregli Anna 3.a, Keresztes Anna 2.a, Kristál Flóra 2.a, Hanzó Hanna 3.a, Demeter Dorina 2.b, Soltész Laura 2.b – összetett csapat

Bronz érem
Peregli Emma 5.a – egyéni összetett
Keszthelyi Kristóf 2.b – egyéni összetett
Peregli Emma 5.a – 60 m-es futás
Bruzsa Lili 4.a – távolugrás
Kovács Rita 6.a – kislabdahajítás
Toldi Arnold 6.a – magasugrás
Majer Péter 6.b – vetés
Tőzsér Bálint 8.a – vetés
Turi Botond 4.a, Tatai Ádám 3.a, Frida Bence 4.a, Németh Zoltán 4.b, Küzmös Áron 4.b, Farkas Patrik 4.b – 6X100 m -es váltó
Fekészítő tanárok: Répási Andrea, Schőnviszky Ágnes, Jávor István

Iskolánk két tanulója, Luczó Dzsenifer 5. osztályos és Kovács Rita Anna 6.a osztályos
tanulók bekerültek a Simonyi Zsigmond helyesírási verseny jubileumi szövegalkotási pályázatának díjazott diákjai közé.

Az ünnepélyes díjátadás 2017. május 20-án lesz az Eötvös Loránd Tudományegyetem
Bölcsészettudományi Karán.
Felkészítő tanára: Csombor Rita

Kerületi szövegértési versenyen Kalatovics Bianka 3.a osztályos tanuló 1. helyezést ért el.
Fekészítő tanára: Bolla Anett

A kerületi vers- és prózamondó versenyen Luczó Dzsenifer 5. a osztály 8. hely (próza)
Küzmös Emese 6. b osztály 6. hely (vers)

Juhász Enikő Noémi 6.b osztályos tanuló 3. helyezést ért el a Csömörön rendezett regionális német énekversenyen.
Felkészítő tanára: Szigethy-Rajtár Dóra

A XVI. kerületi „Forradalom és szabadságharc 1848-49” című rajzpályázaton Miltényi Nikolett 6.b osztályos tanuló 1. helyezést, Balogh Zsófia 2.a osztályos tanuló 2. helyezést ért el. A pályázatra beérkezett rajzok megtekinthetők az Erzsébetligeti Színház Folyosó Galériájában.
Felkészítő tanáruk: Baraténé Nagy Éva

A kerületi alsós népdaléneklési versenyen a 3. évfolyamosok kis kórus kategóriájában ezüst minősítést szereztek, 2017. március 16-án.
A kórus tagjai: Hanzó Hanna Regina, Janiga Boglárka, Kalatovics Bianka, Peregli Emma, Sugár Petra.

Balog Zsófia 2.a osztályos tanuló bejutott a Fővárosi Komplex Rajzverseny döntőjébe.

A HEBE 2016/2017-es tanévben meghirdetett CHRISTMAS IS ALL AROUND országos angol karácsonyi csapatversenyén Kosztolnyik Tamás, Bruzsa Lili és Pataki Patrik 4. osztályos tanulók  Starter szinten kiváló teljesítményt értek el.

A Hevesy György Országos Kémiaverseny kerületi fordulóján 17 tanuló vett részt. Iskolánkból Kovács Dániel 8.b osztályos tanuló 8. helyezést ért el.
Felkészítő tanára: Buga Mónika

Iskolánk 4.b osztályos tanulói által készített AZ ÉV EMLŐSE: A DENEVÉR c. kreatív pályázatra küldött denevér-barlangja – ami az év fajait bemutató kiállításon január közepéig látható volt a Magyar Természettudományi Múzeumban – elismerő oklevélben részesült.

A Kerületi Helytörténeti vetélkedőn iskolánk csapata 6. helyezést ért el a 13 induló csapat közül. Jutalmuk egy gödöllői városnéző autóbuszos kirándulás volt.
A csapat tagjai: Küzmös Emese 6.b, Juhász Enikő 6.b, Samu Dorina 6.b, Miltényi Nikoletta 6.b,  Majer Péter 6.b
Felkészítő tanárok: Majerné Szlezák Márta és Csombor Rita

Ádámok és Évák Ünnepe József Attila Színház
Bakfitty c. előadásunk elnyerte a “Színházi eszközök szerencsés ötvözése” címet.

Terematlétika Kerületi Diákolimpia
I. korcsoport ARANY érem (I. hely)
Csapat tagjai: Kappéter Eszter 1.a, Kristál Flóra 2.a, Blednik Gábor 2.a, Keresztes Anna 2.a, Keszthelyi Kristóf 2.b, Demeter Dorina 2.b, Peregli Anna 3.a, Miltényi Kamill 3.a

II. korcsoport   EZÜST érem (II. hely)
Csapat tagjai: Janiga Boglárka 3.a, Tatai Ádám 3.a, Turi Botond 4.a, Pozsonyi Lili 4.b, Németh Zoltán 4.b, Farkas Patrik 4.b, Balogh Petra 5.a, Peregli Emma 5.a

III. korcsoport   ARANY érem (I. hely)
Csapat tagjai: András Roland 5.a, Csige Bence 5.a, Kovács Rita 6.a, Magyar Zsuzsa 6.a, Keresztes Kata 6.a, Varga Petra 6.a, Toldi Arnold 6.a, Majer Péter 6.b

Kerületi felsős népdalverseny
Varga Emma 5-6 évfolyam: szóló kategóriában ezüst minősítés
Centi Népdalkör 5-6 évfolyam: kisegyüttes kategóriában ezüst minősítés

Kerületi Kazinczy Szép Magyar Beszéd verseny
Luczó Dzsenifer 5.a osztály 8. helyezés

Kerületi teremlabdarúgó bajnokság
II. korcsoportos csapatunk III. helyezés
Csapat tagjai: Kosztolnyik Tamás, Farkas Patrik, Németh Zoltán, Küzmös Áron, Misura Máté, Illés Dominik, Turi Botond, Kecskeméti Adrián, Nagy Domonkos

Kerületi lány foci diákolimpia
III. korcsoportos csapatunk II.helyezés
Csapat tagjai: Szücs Alexandra, Váradi Bori, Kis Mónika, Mészáros Dóra, Raffael Regina, Duschek Viktória, Páncél Petra, Magyar Zsuzsi, Arany Csenge

Kerületi fiú kézilabda diákolimpia
III.korcsoportos  csapatunk  IV. helyezés
Csapat tagjai: Csige Bence, Mayer Péter, Németh Zoltán, Kosztolnyik Tamás, Küzmös Áron, Illés Dominik, Pataki Patrik, Keresztes Kata, Bruzsa Lili


2015/2016-os tanév eredményei

Gyermek és Ifjúsági Népművészeti Ki Mit Tud
Népdal szóló: Varga Emma Arany minősítést
Takács Zsófia Ezüst minősítés
Csoportban a Centi Népdalkör ezüst minősítés

Kerületi természetismeret verseny
Miltényi Nikoletta 4. helyezés
Küzmös Emese 5. helyezés
Vackó Barnabás 10. helyezés

Budapesti Rajzversenyen
Balog Zsófia Eszter 1.a 6. helyezést ért el.

A kerületünkben meghirdetett ” Olimpia gyermekszemmel” című rajzversenyen kiemelkedő teljesítményt nyújtottak és ezért oklevelet kaptak a következő tanulók: Gázsik Bendegúz 3.a, Méhész Laura Petra 1.a, Illés Alexandra Virág 5.a Méhész Alexandra 5.a, Vizkeleti Zsófia 1.a. Munkáik kiállításra kerültek az Erzsébet ligeti Színházban. Iskolánk a rajzverseny 3. helyezett iskolája lett.

Kerületi népdaléneklési verseny
3. évfolyam szóló kategóriában Binczki Anna bronz minősítést ért el

HEBE országos angol csapatverseny
29. helyezést ért el:
Perneczky Domonkos, Szuromi Dorka, Tenke Nándor, Komár Levente alkotta csapat
30. helyezést ért el:
Kosztolányi Karina, Vieira Caio, Tőkei Dorka, Szabó Bernadett alkotta csapat
30. helyezést ért el:
Varga Emma, Küzmös Emese, Seprenyi Jázmin, Majer Péter alkotta csapat

“Tiszán innen, Dunán túl” – Fővárosi Népdaléneklési Verseny
Szóló ének: Varga Emma – Arany minősítés
Énekegyüttes: Centi Népdalkör – Ezüst minősítés

Kerületi leányfoci bajnokság
Fabó Virág 8.b, Szabó Lili  8.b, Váradi Borbála 7.a, Szűcs Alexandra 7.a, Arany Csenge 7.b, Duschek Viktória 7.b, Pánczél Petra Anna 7.b, Svricsek Kiara 6.a, Kis Mónika 6.a, Mészáros Dóra 6.a – 2. helyezést ért el

Kerületi népdaléneklési verseny
5.6. évfolyam /szóló/: Varga Emma arany minősítés
Takács Zsófia bronz minősítés
5.6. évfolyam /kisegyüttes/: Kis Rigók bronz minősítés
/kórus/: Centi Népdalkör arany minősítés


A 2014/2015-ös tanév eredményei

Az „Olvasás Népszerűsítése Program” keretében a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ rajzpályázatot hirdetett, melyen tanulóink a következő eredményeket érték el:
Horváth Lili    különdíj
Dobner Simon   2. helyezést ért el.
Hudacsek Linda   különdíj
Dálnoky Zsófia    1.helyezést ért el.
Sebestyén Vencel    3. helyezést ért el.

Kerületi történelem verseny /Magyarország szerepe a II. világháborúban/
Sebestyén Vencel 8. a osztályos tanuló 2. helyezést ért el.

XVI. Kerületi Környezetvédelmi és közbiztonsági verseny
Németh Gergő 8.b, Demeter Tamás 8.b, Czurkó Bence 8.b, Jakab Krisztofer 8.b, Sterl Paula 8.b alkotta felső tagozatos csapatunk III. helyezést ért el.
Juhász Enikő 4.b, Küzmös Emese 4.b, Majer Péter 4.b, Samu Dorina 4.b, Zsiga Dorottya 4.b alkotta alsó tagozatos csapatunk IV. helyezést ért el.

Víz Világnapja és Erdők Nemzetközi Napja
alsó tagozat:

  1. 2.b osztály
  2. 4.a osztály
  3. 1.osztály

felső tagozat:

  1. 6.a osztály
  2. 8.b osztály
  3. 8.a osztály

Kistérségi LÜK  bajnokság
Perneczky Domonkos 3.b osztályos tanuló II. helyezést ért el.

Kerületi könyvtárhasználati verseny
7. és 8. évfolyamos kategóriában csapatversenyen Sterl Paula és Végh Nikoletta III. helyezést értek el.

Kerületi népdaléneklési verseny
Szólóének kategóriában, 4. évfolyamosok között Varga Emma ezüst minősítést ért el
Felkészítő tanár: Varga Evelin
Kiskórus kategóriában, 4. évfolyamosok között, Hudacsek Linda, Samu Dorina, Varga Emma bronz minősítést értek el
Felkészítő tanár: Utry Dániel

Kerületi terematlétika bajnokság
I. korcsoport  arany érem
A csapat tagjai: Szalka Csenge 1.o, Turi Botond 2.a, Németh Anna 2.a, Németh Zoltán 2.b, Farkas Patrik 2.b, Pozsonyi Lili 2.b, Felber Viktor 3.a, Peregli Emma 3.a
II. korcsoport  ezüst érem
A csapat tagjai: Tusják Petra 3.a, Inkret Fruzsina 3.a, Csige Bence 3.a, András Roland 3.a, Kovács Rita 4.a, Keresztes Kata 4.a, Ji Zexin 4.a, Majer Péter 4.b

Kerületi leány focibajnokság
5-8. osztályosok   2. helyezés
Csapat tagjai: Raffael Regina (5.a), Kis Mónika (5.b), Mészáros Dóra (5.b), Szücs Alexandra (6.a), Arany Csenge (6.a), Mondok Fruzsina (6.a), Váradi Borbála (6.a), Pánczél Petra (6.b), Duschek Viktória (6.b), Szabó Lili (7.b)

Kerületi Kazinczy verseny
Sterl Paula   VIII. helyezés
Vinkovits László   IX. helyezés

Kerületi „ITT VAGYOK OTTHON”  rajzpályázat
Samu Dorina 4.b osztályos tanuló 3. helyezett

Könyvtárhasználati verseny
3. és 4. osztályos korcsoport
Zsiga Dorottya 4.b   I. helyezés
Küzmös Emese 4.b  II. helyezés